W związku z publikacją w sieci krótkiego filmu z apelem i podziękowaniami Rona Paula skierowanymi do uczestników programu Phone From Home mamy okazję zerknąć na kulisy kampanii Rona prowadzonej w stanie Iowa.

Sztab Rona Paula od pewnego czasu prowadzi program Phone From Home (pol. telefon z domu). Polega on na rekrutowaniu ochotników chcących pomóc Ronowi w uzyskaniu nominacji GOP na wybory prezydenckie w 2012 roku. Wolontariusze zapisują się poprzez stronę internetową phone.ronpaul2012.com podając jedynie kilka  podstawowych informacji na swój temat. Następnie, po uprzednim wyposażeniu ich w niezbędne informacje, spotykają się w zaimprowizowanym call center (pol. telefoniczne centrum obsługi klienta) lub działają z wykorzystaniem prywatnego telefonu we własnym domu. Owo działanie to oczywiście telefonowanie do potencjalnych wyborców i przekonywanie ich do postaci i poglądów Rona Paula. Jednak rozmowy te, jak to w typowym call center, nie przebiegają całkowicie spontanicznie. Wolontariusze przed ich wykonywaniem otrzymują na papierze stosowne instrukcje jak najlepiej przeprowadzać taką konwersację, a przynajmniej jak przejść przez jej początek tak, aby zainteresować słuchacza i przyciągnąć jego uwagę na dłużej.

Dość już wprowadzenia, tym bardziej, że termin call center jest większości naszych Czytelników zapewne doskonale znany z rodzimego podwórka. Poniżej prezentujemy przygotowany przez nas film z polskimi napisami, który powinien Wam przybliżyć ideę programu Phone From Home oraz pozwolić choć na chwilę ujrzeć zaplecze Rona w trakcie żmudnej, codziennej pracy.

P.S. Pani Karen Kwiatkowski przysłała kilka dni temu odpowiedzi na Wasze i moje pytania, które niedawno do niej wysłałem. Kiedy przetłumaczę całość zamieszczę je rzecz jasna na RonPaul.pl, ale najpierw postanowiliśmy nadać najwyższy priorytet informacjom związanym z prawyborami.