Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ron Paul i Rand Paul przedłożyli jednocześnie w obu izbach Kongresu tę samą ustawę (HR 459 oraz S 202) nakazującą przeprowadzenie po raz pierwszy w historii audytu Rezerwy Federalnej. Treść tej ustawy jest bardzo podobna do treści ustawy Rona Paula sprzed dwóch lat, tj. HR 1207. Obecnie wersja senacka tej ustawy liczy sobie dwóch współsponsorów na stu członków Senatu, a wersja przedłożona w Izbie Reprezentantów ma już 56-ciu współsponsorów na 435 członków.

Obecnie ważą się losy potencjalnego startu Rona Paula w wyborach prezydenckich w roku 2012. Środowiska go wspierające rozpoczęły zbieranie podpisów mających nakłonić go do ponownego startu w wyborach. Aktualnie zebrano ponad 15 000 podpisów, a celem jest uzbieranie 100 000 podpisów do 10 lutego, kiedy to rozpocznie się coroczna konserwatywna konferencja CPAC. Petycję można znaleźć tutaj.

Podczas ubiegłorocznej konferencji CPAC, zgodnie z tradycją, przeprowadzono sondaż, w którym wskazywano potencjalnego kandydata na prezydenta. Sondaż ten wygrał właśnie Ron Paul.

Natomiast sam Ron Paul dotychczas oceniał szanse na swój start w wyborach jako 50/50. Ostatecznej decyzji zatem jeszcze nie podjął, jednakże powinna ona już niebawem zapaść.